Camerata Salzburg & Janine Jansen
Gregory Ahss, viool & muzikale leiding
Janine Jansen, viool
Mozart - Symfonie KV45a "Lambacher"
Mozart - Vioolconcert nr. 5 KV219
Mozart - Symfonie in Es KV16
Mozart - Concert voor 2 violen en orkest KV 186E
-
zo 30 apr ’2320:15 uurGrote Zaal
Sterrang Normaal € 60 Rang 1 Normaal € 48 Rang 2 Normaal € 40 Rang 3 Normaal € 25
We leren Mozart goed kennen vandaag. Een dreumes is hij nog in de symfonie KV48, nog net geen dertien. Een wonderkind. Het Adagio en Fuga is uit zijn latere jaren. Mozart is ca. negentien als hij de vioolconcerten op dit programma schrijft, nog echt jong dus. Het vijfde is een geliefd meesterwerk, het concert voor 2 violen toont Mozarts gevoel voor wat er in de mode was waarmee hij zijn publiek kon plezieren: concerten voor meer dan één solo instrument. Dit dubbel-concert vind je gek genoeg vaker op cd dan live in de concertzaal, maar het is intrigerend, vermakelijk en zeer elegant.
Camerata Salzburg, ‘Musikbotschafter der Mozartstadt’, begeleidt Janine Jansen op haar reis en maakt zijn naam waar als een van de toonaangevende kamerorkesten wereldwijd.
Om de wachttijd bij de bar tot een minimum te beperken geldt bij dit concert een 'portemonneeloze pauze'. U betaalt uw pauzedrankje vooraf bij het bestellen van uw entreebewijs. Zo geniet u langer van uw gezelschap en uw drankje!